Wakacje z rodziną

Wybranie się rodziną na agroturystykę skłania nas do przemyśleń – co będą tam robiły dzieci?

Jesteśmy przyzwyczajeni jako rodzice, że dzieci skłonne są bawić się tylko zabawkami lub przedmiotami należącymi do użytkowania, chowając je skrycie, po czym musimy je wiecznie szukać. Tymczasem dzieci posiadają w sobie tyle pokładów niezłomnej energii – co łatwo zauważyć – że pobyt na agroturystyka rodzinna w Międzylesiu stanie się dla nich rajem na ziemi. Niezbadane obszary stajen, obór, chlewów, pokoi, nie mówiąc już o obszarach zielonych, takich, jak łąka, czy park uruchomią dziecięcą wyobraźnie przekształcając to miejsce w zieloną krainę szczęścia i zabaw. Czy trawa będzie lawą, czy stajnie wielkim zamkiem, który trzeba zdobyć, nie problemem będzie bawić się tam kilka dni.

Jeśli zaś wybieramy się na dłuższy czas na agroturystyka rodzinna w Międzylesiu, dziećmi również nie trzeba się przejmować – to najmniejszy kłopot, jakim musimy sobie zaprzątać głowę. Kontakty z innymi dziećmi mogą przerodzić się zarówno w głęboką przyjaźń, jak i w wojnę, która jest również formą zabawy, czy dominacji jednego klanu nad drugim. Kontakty z dziećmi sprawią, że pozbędziemy się dzieci na dobrych kilka godzin.
Dzieci, których nie ma na wsi, kiedy zostają tylko nasze pociechy warto również zająć domowymi zwierzętami – kurami, kozami, czy owcami, które znajdują się na pobliskich halach. Są one stosunkowo niegroźne i jeśli pokażemy jak się z nimi kontaktować, nie będą stanowić zagrożenia dla dzieci.